O czym marzą Skråvki w 2023?

Wykorzystujemy odejście starego roku i początek nowego, jako pretekst do napisania o ikonicznych, skandynawskich projektach, które są nam bliskie. Zamieniamy postanowienia noworoczne na listę marzeń. Postanowienia często nas przerastają, a marzenia udaje nam się czasami spełniać.
Pochylamy się nad twórcami i projektami, które budowały naszą estetykę, wartości i stały się fundamentem pracowni.


Mydło lniane – Linoljesåpan, czyli o co tyle hałasu?!

Linoljesåpan, czyli dosłownie “mydło lniane”, to tradycyjnie szwedzki, najbardziej przyjazny naturze, uniwersalny produkt do czyszczenia jaki znają Szwedzi. Chodzą legendy, że przebija Chemię z Niemiec. Czysty, naturalna receptura, z odnawialnych i szybko biodegradowalnych składników, to dopiero początek wspaniałości mydła. 

Od paru tygodni jesteśmy dumnym handlarzem mydła lnianego Källans, prosto z bajkowej krainy, Smalandii w Szwecji. 

Pozwólcie, że rozpłyniemy się w opowieści o wilgotnym i pienistym marzeniu świadomych konsumentów walczących o środowisko. Mydle, rozwiązującym większość domowych problemów i kilka pozadomowych. 


NIC – niewymuszony, indywidualny charakter

Przekorne nic, czyli pustka, z jaką często kojarzymy minimalistyczne wnętrza Skandynawii to bardzo świadome wybory i trzymanie się podstaw pierwszego filaru, czystej kanwy. Wymowna wstrzemięźliwość formy, która urzeka architektów, dekoratorów i użytkowników od dekad to, nasza podstawa.


Välkommen

Postanowiliśmy przyspieszyć otwarcie wirtualnych Skråvków. Strona jest nadal w trakcie budowy. Cały czas dodajemy nowe produkty, usprawniamy i upiększamy, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.


Światło Północy

Opowiadamy dlaczego tu tak jasno.
Subiektywny przegląd oświetlenia. Mało o zorzy polarnej i dużo o awersji do "górnego".